O NÁS

Jak to všechno začalo!

Příběh značky Dodoli začal v roce 2017, kdy se nám narodila naše dcerka. Jako mladí rodiče s hektickým životním stylem jsme hledali zdravé a praktické způsoby servírování jídla našemu dítěti. Tehdy jsme si všimli, že na trhu je nedostatek udržitelného, praktického a ekologického nádobí pro děti a miminka. Jako rodiče jsme strávili množství času hledáním těch nejlepších ingrediencí a způsobů vaření nejvhodnějších jídel pro naše děti, ale jaké jsou možnosti, když jim chcete toto jídlo i servírovat v co nejvhodnějších nádobách?

V průběhu procesu hledání odpovědí na tyto otázky jsme si vytvořili seznam požadavků, které by nádobí pro děti mělo splňovat: mělo by být vyráběno ze zdravých materiálů, mělo by být udržitelné a přátelské k životnímu prostředí, děti by ho měli vědět jednoduše používat, mělo by se snadno čistit, a také by mělo mít dlouhou životnost. Navíc nás naše dcerka naučila, že jedení se může rychle změnit na dobrodružství plné nepořádku, takže speciální přísavka, která by nádobí držela připevněné k povrchu, byla nezbytná.

Poté, co jsme si prohlédli, co trh nabízí, jsme zjistili, že to, co potřebujeme, se na něm nenachází. Rozhodli jsme se tedy, že zareagujeme na tuto poptávku. A tak vznikla naše značka.

Co nabízíme?

Naším cílem je poskytnout rodičům a dětem praktické a udržitelné produkty, které se jednoduše používají. Produkty, které podporují rozvoj dítěte, a zároveň respektují životní prostředí.

Naše nabídka zahrnuje misky, talíře, hrnčeky, lžičky, bryndáky, netekoucí hrnečky, pohárky, dětské ručníky a dečky – vše navrženo tak, aby splňovalo požadavky na praktičnost, a zároveň bylo vyrobeno z přírodních materiálů, jako je organický bambus, potravinářský silikon, bambusové vlákno, potravinářská nerezová ocel – dostatečně odolné pro každodenní použití.

Nádobí, příbory, hrnečky a pohárky Dodoli děti milují, protože mají zábavné a zajímavé tvary i barvy. Navíc má každá miska a talířek Dodoli velmi užitečnou a praktickou přísavku zabraňující sklouznutí. Když ji přitlačíte k pevnému povrchu, zůstane na svém místě, čímž se během jedení nadělá méně nepořádku – čas jedení je díky tomu pro rodiče méně stresující. Náš sortiment také obsahuje speciální bambusové lžičky s měkkou silikonovou špičkou, které jsou bezpečné pro citlivé dásně a zoubky vašeho miminka. Hrnečky a pohárky jsou navrženy tak, aby uspokojily potřeby dětí různého věku a stádia vývoje. Bryndáky mají speciální sáček, který zachytí každý kousek jídla, které vypadne z úst vašeho děťátka. A mnohem více…

Proč bambus?

• Žádné toxické látky. Na rozdíl od plastu bambus neobsahuje BPA, PVC, ftaláty a další látky, které nejsou bezpečné pro děti.

• Bambus je organický, biologicky odbouratelný a snadno rozložitelný.

• Volbou bambusu pomáháte planetě. Bambus je velmi rychle regenerující se rostlina a na svůj růst nepotřebuje hodně vody.

• Bambus je antibakteriální a antimikrobiální.

• Navzdory své nízké hmotnosti je bambus velmi pevný a odolný.

Proč nerezová ocel?

• Je to všestranný a vysoce kvalitní materiál. Naše kolekce jsou vyrobeny z dvojité nerezové potravinářské oceli #304 (18/8).

• Zcela bez toxických látek a 100 % šetrná k životnímu prostředí! Neobsahuje plasty, BPA, PVC, olovo a ftaláty.

• Velmi lehká a velmi odolná.

• Nerezová ocel je odolná vůči bakteriím, takže rodiče toto nádobí již nemusí sterilizovat.

• Vhodné do myčky.

Děkujeme,

Rox a Alex